Krásná koupelna je snem každého, kdo si rád užívá relax ve vaně nebo očekává od své sprchy dostatek prostoru. Víte, že koupelna je nejčastěji navštěvované místo v každé domácnosti? Máme tady chvilku jen pro sebe a trávíme zde čas nejen osobní hygienou, ale i zkrášlováním a odpočinkem. Pokud vás už nebaví staré, oprýskané kachličky, původní sanita nebo zastaralý nábytek, máte nejvyšší čas zapracovat na renovaci koupelny.

Na co nezapomenout

Pokud máte jasně definovaný rozpočet na renovaci koupelny, vrhněte se na inspirace, z nichž si vyberete styl své nové koupelny. Zajímavě zrekonstruované koupelny mají i mnohé apartmány Pavlov, kde sází především na minimalismus a prostor. Stejně tak vám i další ubytování Pavlov mohou nabídnout zajímavě řešené pokoje včetně moderně zařízených koupelen a toalet. Neotřelé kombinace barev a nadčasová sanita od špičkových výrobců je sázkou na jistotu.

Velké oblibě se těší dostatečně prostorné koupelny, kam lze vměstnat vanu, sprchu, toaletu i další nezbytné vybavení. Mnohé české koupelny musí pojmout také pračku, takže pokud ji nemáte umístěnou jinde, vyplatí se inspirovat praktickými vychytávkami pro komfortní bydlení. Delší časovou náročnost očekávejte u rekonstrukce koupelny z původního umakartového jádra.

Nábytek musí být praktický a funkční

V koupelně samozřejmě nesmí chybět nábytek. Rozmanitý sortiment vybavení do koupelny můžete kombinovat s dřevěným nábytkem, eventuálně se solitérními kusy nábytku ve vysokém lesku. Nezapomínejte, že v koupelně se často drží vlhko a teplo, proto je důležité volit stabilní a odolné materiály. A před samotným slavnostním zprovozněním nově zrenovovaného prostoru si vyhlédněte vkusné a praktické doplňky. I malou koupelnu oživí drobná květina, miska na šperky nebo populární koupelnové sady včetně dobře savého textilu.

Sdílet článek