Kusové koberce se staly hitem posledních let. Nabídka kusových koberců je v dnešní době tak široká, že je obtížné se v ní orientovat. Koberec přece jen zabírá v místnosti poměrně velkou plochu, a tak je důležité pořízení nového koberce důkladně zvážit a rozhodnout se jaký typ bude nejvhodnější.

Kritéria výběru kusového koberce

Na začátku je důležité zamyslet se nad tím, do jaké místnosti chceme koberec použít a jaké zátěži bude vystaven. Při výběru nového koberce byste se měli zaměřit především na vlas koberce. Je otázky, zda upřednostníte koberec s nízkým vlasem, který bude mít kratší životnost, ale je vhodný do prostorů s vyšší zátěží. Nebo dáte přednost jemným kobercům s dlouhým vlasem, které se však podstatně hůře udržují. Právě tento typ koberců si velmi často vybíráme do našich ložnic, protože nechceme ráno po probuzení pokládat nohy na studenou zem. Pokud chcete do koberce investovat a chcete koberec, který opravdu vydrží, pak si vyberte z klasických vlněných koberců.

Koberce s dlouhou životností

Tyto kusové koberce vynikají zejména mimořádnými izolačními schopnostmi, stálobarevností vláken, tvarovou pamětí a jsou hypoalergenní. Protože koberec většinou kupujeme na delší dobu, je potřeba zamyslet se také nad tím, zda v dohledné době neplánujeme měnit nábytek nebo malovat. Koberec by totiž měl ladit i se zbytkem interiéru. Jistotou proto je vybírat nenápadné barvy a vzory. U koberců, více než kde jinde platí, že v jednoduchosti je krása. Širokou nabídku kusových koberců najdete na stránkách www.vopi.cz. Vybírat si zde můžete koberce nejen různých barev, ale také tvarů. Speciální kategorií jsou pak koberce do dětského pokoje, které udělají radost vašemu potomkovi. Nechybí zde ani koberečky do koupelen, které eliminují chlad dlažby. 

Sdílet článek