Realizace koupelen v posledních letech nabrala trochu jiný směr. Důvodem toho je především fakt, že už tu nemluvíme jenom o místnosti určené k hygieně. Ale mluvíme zde o místě, kde se žije a relaxuje, kde člověk tráví rád svůj čas a kam si přeje večer po náročném dni zavítat. Návrhy koupelen se právě kvůli změně toho, co koupelna představuje, významně změnily. I koupelnové studio si hraje především s materiály a doplňky, už to není jenom o vaně, umyvadle a sprše. 

Nadčasové, praktické a bez kompromisů

Koupelny dnes vznikají v nadčasovém a praktickém provedení. Jsou bez kompromisů a ničeho se člověk při vizualizaci koupelny nebojí. Zejména ne dřeva. 

Tento přírodní materiál byl v koupelnách dlouho opomíjený. Lidé se báli, co by se dřevem udělalo vlhko. Nyní se toho už nebojí, a to v žádné části domu. Dalo by se říct, že se dřevo dokonce vyzdvihuje před všemi ostatními materiály – zejména masiv je hitem. 

Aby se však předcházelo nenávratnému poškození tohoto přírodního materiálu, je zapotřebí, aby se dřevo správně ošetřilo a natřelo olejovou vrstvou. Jen ta zajistí opravdu velkou odolnost vůči vodě a také vůči vzdušné vlhkosti, která je v koupelně poměrně vysoká. 

V každé koupelně i sprchová toaleta

Moderní koupelna rovná se aktuální módní trendy. A k těm patří i takzvaná sprchová toaleta. Pokud mluvíme o sprchové toaletě, mluvíme o kombinaci tradičního WC a bidetu. Jenom s tím rozdílem, že sprchová toaleta se pyšní i sprchovým ramenem, které se stará o šetrnou očistu toalety po každém jejím použití. Využívá se především voda, což je ten nejpřírodnější čistící prostředek. 

Co u sprchové toalety opravdu oceníte, tak jsou její nadčasové funkce. Kupříkladu víko toalety se samo otvírá a zavírá (díky zabudovanému senzoru). Nebo má tlumené noční světlo, což se u toalety opravdu běžně nevidí.

Sdílet článek