Chcete-li ve své rodině uvítat nového zvířecího člena, měli byste si předem zjistit veškeré potřebné informace o jeho chovu, krmení a potřebách. Záleží pouze na vás, zda dáte přednost tolik oblíbeným pejskům, ušetříte si starosti s venčením nákupem koťátka, anebo vsadíte na němé a tiché rybičky. Každý domácí mazlíček má specifické potřeby a požadavky na jeho chov se mohou lišit.

Pro začínající

Pokud jste doma ještě neměli žádná fajn zvířátka a rozhodli jste se pro pejska, před nákupem si dobře promyslete, jakou rasu si pořídíte. Do menších bytů se rozhodně nepořizují velká plemena nebo aktivní rasy vyžadující pravidelné sportovní aktivity a dlouhé procházky. V bytě se bude líbit menším pejskům a nejmenším plemenům, jako jsou čivava, pražský krysařík nebo roztomilý yorkšírský teriér. Na zahradu se zase skvěle hodí velké plemeno s odolnou srstí, které může být celoročně venku, a kromě radosti vám ještě pohlídá nemovitost. Nezapomeňte na pevnou a stabilní boudu, protože i pejsek musí mít svoje místo; doma v pelíšku nebo v nové boudě venku.

S pořízením velkého plemene musíte počítat také s vyššími náklady na stravu, očkování nebo vitamíny a pamlsky. Prémiové Brit krmivo obsahuje veškeré cenné látky a prvky pro stavbu kostí, podporu organismu a zdravý růst. Suché krmivo, pamlsky i konzervy této značky jsou cenově dostupné a přitom poskytují komplexní péči o vašeho čtyřnohého miláčka. Brit nabízí také kategorii pro vykastrované psy a kočky, seniory mezi mazlíčky a štěňata. Z široké nabídky si vybere opravdu každý.

Nakupujte online

Dnes už se nemusíte tahat s velkými pytli krmení, stačí si pohodlně objednat online veškeré krmení nebo dobroty a vybavení pro zvířátka a nechat si objednávku dovést až ke dveřím. Zajímavé akce a výhodné slevy najdete třeba na ověřeném webu fajnzvířátka.cz.

Sdílet článek