Přírodní kosmetika, přírodní léčiva, přírodní materiály používané při výrobě textilií. Není divu, že i do výroby podlahových krytin se odrazil trend přírodna a na popularitě stále více získává přírodní linoleum. Pro mnoho z nás je linoleum synonymem pro dobu dávno a minulou a většina by vám řekla, že doba, kdy se linoleum používalo jako podlahová krytina je již dávno překonaná. Jenže opak je pravdou.

Výhody přírodního linolea

V poslední době patří přírodní linoleum k nejžádanějším podlahovým krytinám. Pokud budeme pátrat po příčinách toho vzrůstu popularity, pak na prvních příčkách budou výborné tepelné a zvukově izolační vlastnosti. Již dávno neplatí, že linoleum je dodáváno v univerzálním vzoru vhodném do všech interiérů. Dnes si můžete vybírat ze širokého vzorníku, který obsahuje nejen různá barevná provedení, ale také mnoho vzorů. Přírodní linoleum se pyšní také výbornou odolností a pro je pokládáno do prostor s vysokou nášlapovou zátěží.

Vyberte si kvalitní německé podlahy

Přírodní linoleum je vyráběno z oleje lisovaného ze lněných semen, ke kterému se přidává přírodní pryskyřice a moučka (vápenná a dřevěná). Přírodní linoleum najdete spolu s dalšími typy podlah a podlahových krytin na stránkách www.meister-podlahy.cz/pro-klienty/material/drevene-podlahy/. Nechybí zde ani luxusní podlahy, při jejichž výrobě bývají použity jedinečné materiály. Luxusní podlahy se snadno stanou dominantou celého interiéru. Při výběru nepodceňte výběr dekoru a materiálu. Zohledněte v jakých prostorách bude podlaha položena a podle toho vyberte vhodný typ. Výrazně tak dokážete prodloužit životnost podlahy. Další nezbytnou složkou je pak péče o podlahu. V každém případě se vyhněte přílišnému namáčení podlah, kterým byste mohli docílit vyboulenin materiálu. Typickým představitelem luxusních podlah je Lindura. Tato podlahová krytina, která zdůrazňuje rustikálnost je žádaná především do prostor s vysokou frekvencí pohybu.

Sdílet článek