Máte prázdnou místnost a nevíte, co sní? Je plná haraburdí a vy musíte cvičit na chodbě nebo si číst v posteli, protože v obýváku se přítel dívá na televizi? Zkuste si z prázdné místnosti udělat svůj meditační koutek.

Jak na to?

Místnost by měla vytvářet dojem klidu, přímo vyzývat k relaxování. Měla by to být zahrada uprostřed bytu. Určitě to chce spoustu velkých květin. Je potřeba docílit pocitu přirozenosti. Zkuste pro květiny použít keramické květináče. Dodají místnosti přírodní vzhled a podpoří tak oázu klidu. Pro velké rostliny jsou květináče z keramiky nejlepší. Jsou odolné a poskytují jim patřičnou stabilitu. A v létě květiny klidně můžete přesunout ven. Květináče vydrží i přímé záření slunce nebo déšť. Pokud navíc investujete do květináčů se samozavlažovacím systémem, máte jistotu, že vaše království budete krásně růst.

Kapitola sama o sobě je keramický květináč na bylinky. Kapsové uspořádání na květináči vám ušetří místo v bytě a zároveň dá dost prostoru kořínkům bylinek. Bazalka, tymián, oregano a kopr provoní příjemně nejen vaši relaxační zónu, ale i dobré jídlo.

V létě můžete v květináči zkusit pěstování převislých stále plodících jahod na balkóně.

Už máte skoro hotovo

Pokoj už se blíží ke své finální podobě. V rohu pokoje máte pohodlné posezení s malým stolečkem, jedna komoda u zdi a dva obrazy deštných pralesů na zdi. Víc nábytku není potřeba. Důležitým prvkem místnosti musí být prostor. Člověk by se zde měl cítit jako na otevřené louce, a ne vyhýbat se nábytku.

Poslední problém, který je třeba vyřešit, je podlaha. Plovoučka je fajn, ale chtělo by to něco, na čem se bude příjemně cvičit a co místnost zateplí. Nejlepším řešením je použití koberce. Dnešní trh nabízí mnoho nádherných a kvalitních kusových koberců. Můžete si vybrat mezi bavlněnými vlákny nebo umělými, které jsou vhodnější pro alergiky. Vybírejte z jasných barev, perských vzorů nebo veselých motivů. Kusové koberce mají jednu skvělou výhodu, můžete je kdykoli vyměnit. Buďte originální a střídejte je. Nechte se inspirovat na Habitat.

Sdílet článek