Koupelny jsou zcela po právu suverénně nejvlhčejšími místnostmi našich domů a bytů. Zcela logicky za tuto skutečnost může časté používání vody, které je navíc činěno ve velké míře. Během mytí rukou, čištění zubů, ale hlavně sprchování či napouštění vany. Proto na podlaze, zdech, ale i například na v koupelně umístěných skříňkách existuje zvýšené riziko tvorby plísní, způsobené obrovskou vlhkostí. Naštěstí nám moderní doba dnešních dní poskytuje efektivní a finančně dostupné řešení, jak s vlhkostí, a z ní pramenícími plísněmi, účinně a efektivně zatočit.

Skoncujte s plísní. Od toho tu jsou koupelnové odvlhčovače

Řešení číslo jedna představují v takové situaci koupelnové odvlhčovače. Jak název jasně nepovídá, jedná se o zařízení, která do sebe pohlcují nadměrnou vlhkost vzduchu a tím pádem i zabraňují následné tvorbě tolik nenáviděných plísní, se kterými jsme se minimálně párkrát za život všichni jistě setkali.

Většina zařízení sice disponuje zásobníkem pro pohlcení kondenzátu, ovšem v případě koupelen se nejčastěji nasátá vlhkost za pomoci hadičky odvádí přímo do odpadu. Benefitem samozřejmě je, že nemusíme nijak sledovat hladinu zásobníku a o údržbu se tak prakticky nestaráme.

Na prodej koupelnových odvlhčovačů se v českých podmínkách specializuje portál Vzdušín.cz, v jehož nabídce naleznete jak plastové, tak i kovové modely. Zatímco první kategorii využijeme spíše pro domácnost, kovové odvlhčovače se díky vyšší odolnosti hodí i do náročnějších prostředí. Provozovatelé menších wellness center s vířivkou a saunou, kteří se chtějí zbavit nevzhledných a potenciálně nebezpečných vlhkých map na zdech, si zde vyberou také. Stačí se zaměřit na zařízení vhodné do větších prostorů.

Stejně jako je tomu u většiny prodávaných produktů, i zde přitom záleží na mnoha parametrech, a to v závislosti na vaší konkrétní koupelně. Proto Vzdušín nabízí i konzultace ohledně výběru toho správného řešení zdarma.

Sdílet článek